Nastolatki z Poznania – nadzieja polskiego biznesu.

0
818
Nastolatki z Poznania – nadzieja polskiego biznesu.
Nastolatki z Poznania – nadzieja polskiego biznesu.

Code::Girls w działaniu.

W czasach pandemii Covid-19 gospodarka wielu krajów spowalnia, a biznesy, szczególnie te mniejsze mają problemy, z wyjątkiem tych skupionych na zdrowiu i kilku nielicznych branżach. Niewiele osób myśli o tym, aby rozpoczynać jakiekolwiek działania.

Tymczasem w Poznaniu w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii zainicjowała swe działania grupa Code::Girls. Patrycja Wasielewska, Agnieszka Mańke, Jagoda Janowska to młode licealistki z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, które już w październiku postanowiły rozpocząć akcje społeczne wspierające działania antydyskryminacyjne związane z dyskryminacją kobiet w obszarze IT.

Realizując projekt w lutym rozpoczęły kampanię „From dreams to success: your own path”, podczas której rozpoczęły prezentowanie kobiet, które przezwyciężyły wiele trudności i wspięły się na sam szczyt branży IT. Celem Code::Girls jest przełamanie barier, jakie zostały utworzone na przestrzeni lat przez szablonowe myślenie oraz pokazanie, że od spełnienia marzeń dzieli nas tylko jeden krok. Dodatkowo pragną przedstawić młodym dziewczynom wzorce do naśladowania oraz uświadomić im jak wiele wspaniałych kobiet zasłynęło jako informatyczki. Pokazywały więc, że zarówno w biznesie jak i w nauce kobiety mogą, w obszarze IT, odnieść sukces.

Kampania z mediów społecznościowych przeniosła się najpierw na uczelnie – Code::Girls zrealizował 20 marca 2020 r. we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Międzynarodową Konferencję Naukowo-Praktyczną „Kobiety w IT – (nie)możliwy sukces” w trybie zdalnym.

Dzięki temu rozpoczęły propagowanie kobiet w informatyce na szerszą skalę. Podczas obrad zaprezentowało swoje wykłady 13 prelegentów z Polski, Ukrainy, Szwecji i Szwajcarii. Konferencja dotarła do ponad sześciuset odbiorców. Część wystąpień dostępna jest publicznie w kampanii Code::Girls na ich platformie internetowej https://code-girls.org

Młode organizatorki pokonały przeciwności losu. Pokazały, że potrafią planować, zarządzać i programować. Nie jest to jednak dziwne, gdyż są to uczennice z najlepszego liceum w Poznaniu, w którym dyrektorem jest Marek Grefling, który wspiera wszelkie działania społeczne i rozwojowe swoich uczniów.

  W trakcie pandemii coraz więcej firm inwestuje w prywatną opiekę medyczną. Dla większości pracowników to najważniejszy benefit

Dotychczasowe działania Poznanianek można śledzić na fanpage’u Code::Girls na Facebooku .

To nadal nie wszystko – młodych działaczek nie zatrzyma nic, bo wierzą w to, co robią. Dziewczyny z Code::Girls pragną wspierać działania dzieci i młodzieży w obszarze IT zarówno w szkołach jak i w domach dziecka, które ze względu swoją specyfikę nie zawsze mogą zapewnić swoim podopiecznym należytą opiekę. Chcą stopniowo rozszerzać swoją działalność i inwestować w młodych, zdolnych, tych, którzy wierzą, że mogą spełniać swoje marzenia.

Od marzeń do sukcesu – ścieżka, którą podążają młode licealistki z pewnością jest wzorem do naśladowania dla innych uczniów. Trzymamy kciuki, by im się udało, bo ich sukces, to również sukces wielu innych młodych ludzi.

PRZEZhttps://code-girls.org
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułeRecepta dla dziecka
Następny artykułSkup aut za gotówkę Ciechanów
BusinessPress.info. Biznesowy portal informacyjny. Za pomocą naszego serwisu szybko i skutecznie opublikujesz informacje dotyczące Twojej firmy np: usług, produktów lub wydarzeń. Chcesz dodać swój artykuł? Więcej na BizPress.pl