Sposób na biznes dla każdego – hurtownia obuwia

0
1434
ehurt.eu
ehurt.eu

Jeśli masz już dosyć mało satysfakcjonującej pracy, w której szef i tak cię nie docenia i marzy ci się coś własnego, to ten tekst jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz w nim podstawowe informacje na temat charakterystyki działalności i funkcjonowania jednej z najpopularniejszych ostatnimi czasy formy własnej działalności gospodarczej, a mianowicie hurtowni obuwia damskiego.

Wybierz swój target

Jeśli zapytamy, kto najchętniej kupuje buty, każdy natychmiast odpowie – kobiety. Dlatego hurtownia obuwia damskiego to najpewniejszy kierunek dla wszystkich, którzy chcieliby wystartować ze sprzedażą butów. Jaka jest właściwie różnica pomiędzy hurtownią a zwykłym sklepem detalicznym? Hurtownik może oferować swoim klientom zdecydowanie niższe ceny, jako że omija się jednego z pośredników i zamawia towar prosto od producenta. Oczywiście wymaga to wyrobienia sobie kontaktów z dostawcami, ale już kilka umów umożliwia z ruszeniem ze sprzedażą. Zanim jednak rzucimy się na głęboką wodę, warto zastanowić się nad rodzajem naszej hurtowni. Bo nie musi wcale być to hurtownia stacjonarna.

Hurtownia obuwia damskiego funkcjonująca stacjonarnie ma oczywiście swoje zalety. Przede wszystkim klient może pojawić się na miejscu i obejrzeć towar przed zakupem. Rozmawiając z klientem, możemy mu odpowiednio doradzić, ale także przekonać do większego zakupu. Jednakże wymaga to od nas posiadania bądź też wynajmu przestrzeni, a to niestety znacznie podnosi koszta. Dlatego dobrym pomysłem jest zastanowienie się nad prowadzeniem tego typu działalności online. Taki wybór będzie od nas wymagać postawienia strony internetowej albo też wykupienia abonamentu u firmy, która oferuje gotowe rozwiązania i szablony dla sklepów online. Ale jest to koszt znacznie niższy, niż wynajem przestrzeni magazynowej.

Jak prowadzić hurtownię online?

Hurtownię obuwia damskiego w sieci możemy prowadzić na dwa sposoby. Po pierwsze możemy zamawiać partie obuwia i mieć je na miejscu, oferując je klientom. Nie musimy wynajmować żadnej przestrzeni do ich przechowywania, możemy trzymać je u siebie w mieszkaniu. Buty te wystarczy sfotografować i wrzucić na stronę, tworząc profil produktu. Ale można też zrobić inaczej. Otrzymując katalog produktowy od producenta, umieszczamy w sklepie obuwie, którego realnie nie mamy. Zbieramy zamówienia na konkretne modele i dopiero potem realizujemy zamówienia, kupując je u producenta. Z jednej strony czas oczekiwania na takie buty jest zdecydowanie wydłużony, ale z drugiej strony nie ponosimy żadnych kosztów kupując modele, na które nie mamy gwarancji, że się sprzedadzą. Dlatego jeszcze bardziej możemy obniżyć cenę. Cena pozbawiona dopłaty związanej z prowizją pośrednika, wynajmem przestrzeni do przechowywania obuwia, zatrudnienia pracownika (bo prowadzimy firmę sami) i w końcu tej związanej z przedpłatą na zamówione przed czasem modele. Cenowo mogą z nami konkurować jedynie inne hurtownie działające w ten sam sposób, ale ani hurtownicy stacjonarni, ani tym bardziej sklepy stacjonarne, nie są w stanie przebić naszej oferty, ani nawet się z nią zrównać. Dla wielu klientów będzie to wystarczający argument i będą w stanie poczekać trochę dłużej na swoje zamówienie.

  Ubezpieczyciele wypłacają coraz większe odszkodowania i świadczenia.