Jak wybrać kinkiety zewnętrzne?

0
588

Kinkiety zewnętrze są nie tylko bardzo praktyczne, ale również coraz popularniejsze wśród mieszkańców domków jednorodzinnych. Na przeciągu ostatnich lat producenci wprowadzili na rynek wiele nowych kształtów, dzięki którym z łatwością można dopasować wygląd lampy do wszystkich stylów architektonicznych i wnętrzarskich. Kinkiety zewnętrzne idealnie nadają się do oświetlenia tarasu, balkonu, wejścia, wjazdu do garażu i bramy.

O czym należy pamiętać, wybierając kinkiety zewnętrzne?

Kluczowym parametrem, na który należy zwrócić uwagę przed zakupem, jest odporność na wilgoć i kurz. Stopień ochrony IP44 to standard wśród kinkietów zewnętrznych i — jak mówi praktyka — jest w zupełności wystarczający. Oczywiście na rynku znajdziemy również modele o wyższej klasie szczelności, więc ostateczny wybór zależy od nas i naszych preferencji.

Oprócz tego dużą uwagę należy także zwrócić na rodzaj światła. Podobnie jak w przypadku lamp wewnętrznych, najlepiej zdecydować się na żarówkę LED, która zużyje mniej energii i starczy na dłużej niż tradycyjna.

Wybierając kinkiet zewnętrzny do oświetlenia podjazdu lub bramy kluczowe jest dobranie mocy i jasności światła. O to miejsce należy zadbać szczególnie i wybrać taki model, który będzie świecić dostatecznie jasno, tak aby zapewnić nam maksymalny komfort. Z kolei wybierając kinkiet zewnętrzny na taras, powinniśmy się kierować przede wszystkim tym, aby model był ozdobny i dawał rozproszone światło, które uprzyjemni atmosferę, i zachęci do spędzania wieczorów na zewnątrz.

Nowoczesne kinkiety zewnętrzne

Ważne jest również dopasowanie kinkietu zewnętrznego do budynku pod względem estetycznym. Nowoczesna architektura lubi minimalistyczne dodatki, dlatego do domów w tym stylu szczególnie polecamy kinkiet zewnętrzny Eglo Riga-LED oświetlający otoczenie z dołu i z góry. Jego minimalistyczny walcowaty kształt w kolorze białym świetnie będzie pasować do wszystkich posiadłości zaprojektowanych zgodnie z aktualnymi trendami w designie. Co ważne, dobrze sprawdzi się zarówno przy podjeździe, jak i na tarasie.

  Branża eventowa stawia na imprezy online. Takie rozwiązania nie są w stanie w pełni zastąpić tradycyjnych wydarzeń

Alternatywy

Chcąc oświetlić ścieżkę prowadzącą od płotu do domu, kinkiety zewnętrzne mogą nie wystarczać. Wtedy idealnie sprawdzą się słupki oświetleniowe, które można zamontować na granicy chodnika i trawy. Nie tylko pozwoli nam to na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa, ale również nada posiadłości nowoczesnego, zadbanego wyglądu.