Zetor – traktory na miarę XXI wieku

0
596
Szyby do zetora
Szyby do zetora

Zetor to chyba obok Ursusa jedna z najbardziej znanych marek zajmujących się produkcją ciągników oraz innych urządzeń rolniczych. Czeska manufaktura, jako Zetor Tractors a.s. produkuje traktory od 2007 roku, aczkolwiek historia marki sięga dużo dalej. Spod szyldu producenta na rynek trafiają ciągniki, przyczepy oraz inne części i elementy takie jak szyby Zetor, opony czy tarcze hamulcowe. Major, Proxima, Crystal, Forterra to tylko część z kultowych modeli, dzięki którym czeska firma zasłynęła na światowym rynku i dzisiaj dystrybuuje swoje pojazdy nie tylko na Europę, ale także inne kontynenty.

Zetor z każdym modelem coraz lepszy

Rolnicy doceniają „Zetory”, ponieważ nie są to cuda nadzwyczajnej techniki, a solidne i niezawodne pojazdy, które mają spełniać swoje zadanie w stu procentach, a jeżeli to robią, nie jest wymagane nic ponad to. Nieawaryjne silniki napędzające, niezawodna konstrukcja, wytrzymałe opony, trwałe szyby Zetor – to właśnie te elementy składają się na sukces poszczególnych modeli. W halach produkcyjnych czeskiej firmy dba się szczególnie o to, aby w każdym kolejnej wersji zminimalizować wszelkie niedociągnięcia, w oparciu o wieloletnie testowanie poprzednich maszyn. Każda nowość spod szyldu Zetora to pewny sukces wzbogacony o nowości, które przekuto w dodatkowe zalety.  O sukcesie tym świadczy właśnie wspomniana powtarzalność dobrych cech i błyskawiczna eliminacja nieuniknionych błędów.

Wyjątkowe szyby ciągnikowe

Główny nurt działania marki to bez wątpienia kompletne ciągniki jednak na uwagę zasługują również szyby Zetor. Co prawda w tym przemyśle większość popularnych brandów zajmujących się produkcją ciągników, jest również znanych z tego, że oferują one kupującym wysokiej jakości części i zamienniki, aczkolwiek szyby zetor to niewątpliwy majstersztyk, który zasługuje na kilka specjalnych słów w tym artykule. Producenci zadbali o to, aby nowoczesne technologie wytwarzania szły w parze z najlepszej jakości szkłem. Szyby zetor delegowane są do ciężkiej pracy na roli, gdzie okoliczności bywają różne, a kamienie wylatujące spod kół, gałęzie czy niekorzystne warunki atmosferyczne to prawdziwie wyzwanie. Dzięki wysokiej klasy uszczelkom do szyb Zetor cała konstrukcja nie przepuszcza chłodnego powietrza, dlatego nawet w przypadku wyłączonego ogrzewania, w kabinie panuje przyjemna atmosfera. Warto zaznaczyć, że praca na traktorze odbywa się też bardzo często w wysokiej temperaturze, ponieważ to głównie w sezonie letnim uprawią się rolę. Specjalny system uchylnych szyb zetor pozwala na odpowiednią wentylację kabiny kierowcy, dzięki czemu ma on nieustanny dostęp do świeżego powietrza.

  Popyt na pożyczki rośnie. Rynek napędza szybki rozwój e-zakupów, ale mogą go przyhamować nowe regulacje

Więcej na temat szyb na stronie: eszyby.pl