Zamawiasz jedzenie online? Na to zwróć uwagę

0
165

Zamawiasz jedzenie online? Na to zwróć uwagę

W ostatnich latach mogliśmy zaobserwować znaczny przyrost firm cateringowych. Pandemia w mniejszym stopniu dotknęła rynek diet pudełkowych niż tradycyjne lokale gastronomiczne. Oferta dań obiadowych i cateringów dietetycznych jest tak szeroka, że na pierwszy rzut oka nie wiadomo, który z cateringów wybrać. Jak podejść do zamawiania posiłków online?

Przede wszystkim warto sprawdzić, z jakich produktów przyrządzane są dania. Produkty sezonowe są świeższe i bogatsze w składniki odżywcze. Ważne są również warunki przechowywania produktów spożywczych i przygotowywania posiłków. Gwarancja higieny to szczególny aspekt, który trzeba wziąć pod uwagę.

Mamy ten komfort, że każdy z cateringów posiada swoją stronę internetową lub aplikację. Warto czytać opinie innych klientów, ponieważ dadzą nam właściwy obraz tego, jak naprawdę wyglądają i smakują dania zamawiane z konkretnej firmy. Jeśli zamawiamy dania z dostawą do pracy lub domu, dowiedz się więcej również o opakowaniach na wynos: https://metroo.pl/opakowania-na-wynos. Każda restauracja i firma cateringowa powinna posiadać w swojej ofercie takie opakowania na wynos, które są bezpieczne dla naszego zdrowia i przyjazne dla środowiska. Należy wystrzegać się  opakowań na wynos z oznaczeniem BPA, ponieważ zwiększają ryzyko raka piersi, prostaty, otyłości, astmy u dzieci, a nawet niepłodności. Najlepsze opakowania na wynos posiadają oznaczenia PP, PET oraz są to opakowania biodegradowalne, które z powodzeniem możemy kompostować domowo i przemysłowo (po oddzieleniu laminatu i foli do zgrzewu). Producent opakowań na wynos – firma Metro-Plast z Nysy wprowadziła do swojej oferty ekologiczną linię pojemników do zgrzewu me.Organic. Dzięki takim działaniom pomagają chronić środowisko i nasze zdrowie przed wpływem toksycznych substancji pochodzących ze szkodliwych tworzyw sztucznych. Dbałość o naturę przekłada się na konkurencyjność oraz budowanie odpowiednich warunków dla zrównoważonego rozwoju społecznego i ekonomicznego.

Oprócz wyboru odpowiedniej restauracji segregacja opakowań na wynos to kolejny ważny punkt na mapie dostaw. Dla przypomnienia warto zapoznać się kolorami kontenerów, które odpowiadają konkretnym odpadom.

  • Niebieski – przeznaczony na papier. Do takiego kontenera wrzucamy kartony, papierowe opakowania po daniach na wynos (bez laminatu), torby i worki papierowe, zeszyty i książki (bez laminatu na okładce), gazety i ulotki (nielakierowane), papier biurowy.
  • Zielony – przeznaczony na szkło – butelki, słoiki, szklane opakowania po kosmetykach i perfumach.
  • Żółty – metale i tworzywa sztuczne. Wrzucamy do niego plastikowe butelki po wodzie, napojach, worki, reklamówki, folie i laminat z opakowań (w tym folie do zgrzewu po daniach na wynos), opakowania po sokach i mleku, pojemniki po posiłkach na wynos lub zamawianym cateringu (wykonane z PP i PET), kapsle, puszki po konserwach i alkoholu, zakrętki od słoików, folię aluminiową, opakowania po środkach czystości.
  • Czarny – przeznaczony na odpady zmieszane – odpady kuchenne (mięso, kości, skóra), ceramika, szyby, lustro, kryształ, jednorazowe pieluchy i materiały higieniczne, brudny i tłusty papier, papier lakierowany, zużyte ręczniki papierowe i chusteczki.
  • Brązowy – odpady biodegradowalne – resztki jedzenia (warzywa, owoce), fusy po kawie i herbacie, biodegradowalne pojemniki po daniach na wynos i cateringach wykonane z niepowlekanej pulpy trzciny cukrowej i celulozowej.
  Nowa polityka klimatyczna w UE będzie dla Polski oznaczać wyższe ceny energii. Tylko szybka transformacja energetyczna pozwoli zmniejszyć koszty