Czy warto robić zapas części do telefonu?

0
893
Części do telefonu
Części do telefonu

Kupując nowy telefon nie zakładamy, że będziemy musieli skorzystać z gwarancji lub posiłkować się wsparciem serwisu. Niestety drobne awarie są nie do uniknięcia. Telefony, chociaż coraz bardziej wydajne, stają się jednocześnie coraz bardziej kruche. Jednak nie zawsze do serwisu jechać trzeba, a poważna usterka, wcale nie musi być aż tak poważna.

Wziąć sprawy w swoje ręce

Samodzielna naprawa telefonu, nawet z nowszych generacji nie jest obecnie czymś czego się unika. Wręcz przewinie. W sieci bez większego problemu można znaleźć video tutoriale dotyczącego tego, jak rozłożyć telefon, wymienić różne komponenty jak ekran, głośnik, słuchawkę oraz wiele innych. Bycie samodzielnym w wypadku różnych awarii jest coraz powszechniejsze. Sklep GSM – czy to stacjonarny czy sieciowy zapewni dostęp nie tylko do nowej obudowy, etui, czy pokrowca na telefon. Te trzy elementy są kupowane najczęściej, jednak obecnie sklepy rozszerzają swoje oferty o specyficzne części dedykowane różnorodnym modelom. Sieciowy sklep GSM będzie np. miał nowy wyświetlacz do nowszej wersji smartphona jak i resztę dedykowanych do niego komponentów. Dzięki wcześniejszemu zakupowi kilku elementów, które są najbardziej podatne na uszkodzenia oszczędzamy sobie przyszłych nerwów. Nie ma wtedy potrzeby nagłego szukania po sieciowych aukcjach danego komponentu oraz wyczekiwaniu (często tygodniami) na przesyłkę. Nie trzeba również jechać do serwisu. Telefon – jeśli usterka nie jest duża można „postawić” na powrót samemu.

Sprawdzać co się psuje

Chociaż każdy producent telefonów zachwala swój sprzęt, to faktem jest, że pewne wady zaczynają być widoczne dopiero po fakcie. Przed kupieniem nowego telefonu warto poczytać opinie użytkowników lub posprawdzać tematyczne blogi, na których często można znaleźć odniesienie do rygorystycznych testów. Tego typu informacje pozwolą nam szybko sprawdzić jakie dodatkowe zakupy zrobić, gdy odwiedzimy sklep GSM. Oczywiście telefon może bezawaryjnie służyć przez długi czas, a jedynym co nam przyjdzie wymienić to okazjonalnie zarysowaną obudowę. Jednak wiele osób postanawia dmuchać na przysłowiowe zimne i być zabezpieczonymi w razie wypadku. Ceny poszczególnych komponentów nie są duże, a posiadanie małego zapasu daje świadomość, że w razie czego nie straci się kontaktu ze światem na długo.

  Nadwyżki zbóż pozostaną problemem także w kolejnym sezonie. Wszystko zależy od zwiększenia możliwości eksportowych

Niejeden sklep GSM będzie dysponował zamiennymi częściami do telefonu, który zamierzamy kupić. Jeśli zamawiamy z sieci problem sam się rozwiązuje – do zamówienia wystarczy dorzucić kilka dodatkowych elementów. Jeśli jednak kupujemy w sklepie stacjonarnym przed zakupem spytajmy się czy np. można w nim dodatkowo zamówić dedykowany na wymianę ekran.